Movies
Ratings
196
12 Years a SlaveRated ★ 3.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.5
16 BlocksRated ★ 3.5
The Man from EarthRated ★ 4.5
A Chinese Ghost StoryRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
The Good, the Bad and the UglyRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 3.0
Pulp FictionRated ★ 2.0
The GodfatherRated ★ 5.0
SkyfallRated ★ 4.0
ArgoRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 5.0
Mamma Mia!Rated ★ 4.0
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 5.0
Night at the MuseumRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0