Movies
Ratings
171
A Barefoot DreamRated ★ 3.0
MarathonRated ★ 3.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
8 MileRated ★ 4.0
The MissionRated ★ 5.0- Fly UpRated ★ 3.0
The ReaderRated ★ 3.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 3.0
Chungking ExpressRated ★ 3.0
OnceRated ★ 4.0
Joint Security AreaRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 5.0- Take OffRated ★ 4.0
Cool RunningsRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 3.0