Movies
Ratings
116
BlindRated ★ 3.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
The Bourne IdentityRated ★ 4.5
CloverfieldRated ★ 3.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
The IncrediblesRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 3.5
17 AgainRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
The Italian JobRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
PapermanRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
Castle in the SkyRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 3.5
TransformersRated ★ 4.5
The Face ReaderRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0