Movies
Ratings
100
Back to the FutureRated ★ 4.0
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
Between Calmness and PassionRated ★ 4.5
UnbowedRated ★ 4.0
The Fault in Our StarsRated ★ 2.5
A Frozen FlowerRated ★ 4.0
Summer WarsRated ★ 4.0
Ghost HouseRated ★ 2.5
Sherlock HolmesRated ★ 3.0
OseamRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 4.0
2012Rated ★ 3.0
QuickRated ★ 2.5
SpellboundRated ★ 3.0
Iron ManRated ★ 3.0
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
The Prince of EgyptRated ★ 5.0