Movies
Ratings
34
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 5.0
The Blind SideRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.5
MoneyballRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
The IncrediblesRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
The Green MileRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
Music and LyricsRated ★ 4.0
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.5