Movies
Ratings
125
FargoRated ★ 4.0
Dazed and ConfusedRated ★ 4.0
Burn After ReadingRated ★ 4.0
Mad GodRated ★ 3.0
Phantom ThreadRated ★ 5.0
MagnoliaRated ★ 5.0
Happy Gilmore 2Rated ★ 2.0
The MasterRated ★ 4.0
There Will Be BloodRated ★ 5.0
Boogie NightsRated ★ 4.0
Punch-Drunk LoveRated ★ 4.5
Princess MononokeRated ★ 5.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Jurassic World RebirthRated ★ 2.0
Pacific RimRated ★ 5.0
Monty Python and the Holy GrailRated ★ 5.0
The Princess BrideRated ★ 5.0
The Nice GuysRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Big LebowskiRated ★ 5.0