Movies
Ratings
40
Blood DiamondRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
The Big SwindleRated ★ 3.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
Ocean's ElevenRated ★ 3.0
GravityRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Public EnemyRated ★ 3.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
EquilibriumRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
A Werewolf BoyRated ★ 2.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0- WishRated ★ 5.0
The MaskRated ★ 4.0