Movies
Ratings
64
Behind Enemy LinesRated ★ 1.0
Full Metal JacketRated ★ 1.0
Master and Commander: The Far Side of the WorldRated ★ 1.0
Empire of the SunRated ★ 3.0
The Messenger: The Story of Joan of ArcRated ★ 1.0
Flags of Our FathersRated ★ 1.0
The Lost BladesmanRated ★ 1.0
Curse of the Golden FlowerRated ★ 1.0
The PatriotRated ★ 1.0
The Bridge on the River KwaiRated ★ 1.0
King ArthurRated ★ 1.0
White VengeanceRated ★ 1.0
AlexanderRated ★ 1.0
Battle of the WarriorsRated ★ 1.0
We Were SoldiersRated ★ 1.0
The Thin Red LineRated ★ 3.0
Three Kingdoms: Resurrection of the DragonRated ★ 1.0
The Last of the MohicansRated ★ 1.0
My WayRated ★ 1.0
Apocalypse NowRated ★ 1.0