Movies
Ratings
484
Deadpool 2Rated ★ 4.0
LucyRated ★ 4.0
LimitlessRated ★ 4.0
Castaway on the MoonRated ★ 4.0
BlindnessRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
Captain PhillipsRated ★ 4.0
PapillonRated ★ 3.0
Pride & PrejudiceRated ★ 3.0
K-PAXRated ★ 4.0
InsomniaRated ★ 3.0
The MachinistRated ★ 4.0
Blade Runner 2049Rated ★ 3.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0
UpRated ★ 3.5
Se7enRated ★ 4.0
AmadeusRated ★ 4.0
The Blind SideRated ★ 4.0- WishRated ★ 4.0