Movies
Ratings
64
Minority ReportRated ★ 3.5
Total RecallRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 2.5
The TerminalRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Like Father, Like SonRated ★ 3.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.0
SunshineRated ★ 2.5
GravityRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.5
LimitlessRated ★ 4.5
Architecture 101Rated ★ 1.0
RatatouilleRated ★ 4.0
UpRated ★ 3.5
SnowpiercerRated ★ 1.5
The ThievesRated ★ 2.0
127 HoursRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 1.5
FuryRated ★ 3.0