Movies
Ratings
101
Whisper of the HeartRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 2.5
World War ZRated ★ 3.5
Shaolin SoccerRated ★ 4.5
Sherlock HolmesRated ★ 3.5
SilmidoRated ★ 4.0
ContactRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
Ben-HurRated ★ 3.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Toy StoryRated ★ 4.0
The RockRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 4.0
26 YearsRated ★ 4.0
Pay It ForwardRated ★ 3.5
Source CodeRated ★ 4.5
UpRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 2.0