Movies
Ratings
65
The HandmaidenRated ★ 4.0
The Jungle BookRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
Digimon Adventure: Our War GameRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 4.5
Home AloneRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.5
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.5
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 3.0
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.5
WALL-ERated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.5
If OnlyRated ★ 3.5
I Am SamRated ★ 3.5
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0
Toy StoryRated ★ 4.0