Movies
Ratings
394
VertigoRated ★ 4.5
Night of the Living DeadRated ★ 3.5
ThesisRated ★ 4.0
John Wick: Chapter 2Rated ★ 3.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.5
Inland EmpireRated ★ 5.0
Almost FamousRated ★ 4.0
Stop Making SenseRated ★ 4.5
Detective Conan: The Last Wizard of the CenturyRated ★ 3.5
Detective Conan: Skyscraper on a TimerRated ★ 3.5
Detective Conan: The Fourteenth TargetRated ★ 3.0
KafkaRated ★ 3.0
HannibalRated ★ 2.5
Matangi / Maya / M.I.A.Rated ★ 3.5
Long Day's Journey Into NightRated ★ 4.0
The Green KnightRated ★ 4.0
Velvet GoldmineRated ★ 4.5
The Best OfferRated ★ 3.5
The FabelmansRated ★ 4.5
PossessionRated ★ 4.0