Movies
Ratings
126
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
StokerRated ★ 4.0
Han Gong-juRated ★ 3.5
Night Train to LisbonRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 3.5
Pacific RimRated ★ 3.5
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 4.5
Romeo + JulietRated ★ 3.5
Drive AngryRated ★ 3.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
Die HardRated ★ 4.0
DogvilleRated ★ 4.0
Anything ElseRated ★ 3.0
Annie HallRated ★ 5.0
Bonnie and ClydeRated ★ 4.0
LucyRated ★ 2.5
Nine 1/2 WeeksRated ★ 3.0
Requiem for a DreamRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 4.5