Movies
Ratings
206
WhiplashRated ★ 4.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.5
The Sound of MusicRated ★ 4.5
UpRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 3.5
3 IdiotsRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0
WonderRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 3.5
UndoRated ★ 4.0
PicnicRated ★ 3.0
Swallowtail ButterflyRated ★ 5.0
A Bride for Rip Van WinkleRated ★ 4.5
All About Lily Chou-ChouRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.5