Movies
Ratings
207
Cross of IronRated ★ 5.0
Dog Day AfternoonRated ★ 2.5
Vanishing PointRated ★ 4.5
Magical GirlRated ★ 3.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.0
The ApartmentRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 3.0
Bonnie and ClydeRated ★ 4.5
The MasterRated ★ 5.0
True GritRated ★ 5.0
Always - Sunset on Third StreetRated ★ 2.0
Pulp FictionRated ★ 5.0
The WalkRated ★ 3.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
Where to Invade NextRated ★ 3.5
J. EdgarRated ★ 3.5
In the Heat of the NightRated ★ 4.0
PapillonRated ★ 4.5
CitizenfourRated ★ 4.0