Movies
Ratings
624
Inside MenRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 3.5
LimelightRated ★ 5.0
BabelRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 3.0
AssassinationRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
HannaRated ★ 3.5
The GrandmasterRated ★ 4.5
My Own Private IdahoRated ★ 4.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.0
The HousemaidRated ★ 4.5
PredatorsRated ★ 3.5
TaxiRated ★ 3.5