Movies
Ratings
255
Easy ARated ★ 4.0
Django UnchainedRated ★ 4.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
How the Grinch Stole ChristmasRated ★ 3.5
Chronicle of a Blood MerchantRated ★ 4.0
Battleship PotemkinRated ★ 3.5
Un Chien AndalouRated ★ 2.0
The PrestigeRated ★ 4.0
Midnight SunRated ★ 3.5
I WishRated ★ 4.0
Around the World in 80 DaysRated ★ 4.0
PinaRated ★ 4.0
Step Up 3DRated ★ 4.5
The RailroadRated ★ 3.0
Night Train to LisbonRated ★ 4.0
Spider-ManRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
Ocean's ThirteenRated ★ 3.5
Tales of the NightRated ★ 3.5
The Science of SleepRated ★ 3.5