Movies
Ratings
84
Full Metal JacketRated ★ 4.0
King of ComedyRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Furiosa: A Mad Max SagaRated ★ 4.0
When Spring ComesRated ★ 4.0
The Twilight SamuraiRated ★ 4.5
Like Father, Like SonRated ★ 5.0
Project ARated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The NegotiatorRated ★ 5.0- Inside Men: The OriginalRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Reservoir DogsRated ★ 5.0
Police StoryRated ★ 5.0
Rolling GirlRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
What Women WantRated ★ 5.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 5.0
PlatoonRated ★ 5.0