Movies
Ratings
24
WhiplashRated ★ 2.0
HellboyRated ★ 3.0
OnceRated ★ 5.0
Between Love and HateRated ★ 2.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
One Fine Spring DayRated ★ 4.0
Between Calmness and PassionRated ★ 4.0
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 5.0
CubeRated ★ 4.0
The ClassicRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 5.0
The Piano TeacherRated ★ 5.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 1.0
Panic RoomRated ★ 5.0
Finding NemoRated ★ 5.0
X-MenRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 5.0