Movies
Ratings
509
WhiplashRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 3.0
비정한 도시Rated ★ 1.5
PocahontasRated ★ 3.5
My Dear DesperadoRated ★ 4.0
The Other GuysRated ★ 2.5
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 4.0
TwentyRated ★ 2.5
The Tiger: An Old Hunter's TaleRated ★ 3.0
Attack on Titan: Part 2Rated ★ 0.5
Attack on Titan: Part 1Rated ★ 0.5
Keeping MumRated ★ 4.0
Captain PhillipsRated ★ 3.0
FilthRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 2.5
I Am a HeroRated ★ 1.5
MoneyballRated ★ 3.0
ChefRated ★ 3.5
LegendRated ★ 3.5
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 3.5