Movies
Ratings
179
Princess MononokeRated ★ 4.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 4.0
Groundhog DayRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
Die HardRated ★ 4.5
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 4.5
The ExorcistRated ★ 4.5
AlienRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
The PostRated ★ 3.5
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.5
Se7enRated ★ 5.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.5
CollateralRated ★ 4.5
The Bourne SupremacyRated ★ 5.0
Jurassic ParkRated ★ 5.0
Shaun of the DeadRated ★ 5.0