Movies
Ratings
220
Roman HolidayRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.0
Fear and Loathing in Las VegasRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 4.0
I, RobotRated ★ 4.0
Girl, InterruptedRated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
Mr. Popper's PenguinsRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 5.0
WatchmenRated ★ 5.0
Road MovieRated ★ 5.0
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of KazakhstanRated ★ 5.0
HellboyRated ★ 4.0
ArmageddonRated ★ 4.0
Ocean's ThirteenRated ★ 5.0
Waltz with BashirRated ★ 5.0
I'm Not There.Rated ★ 5.0
Let the Right One InRated ★ 4.0