Movies
Ratings
53
Schindler's ListRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Han Gong-juRated ★ 3.5
My Own Private IdahoRated ★ 4.0
Men in Black IIRated ★ 3.0
Slumdog MillionaireRated ★ 3.0
Cast AwayRated ★ 4.5
All About My WifeRated ★ 2.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 4.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
TrainspottingRated ★ 4.5
Lost in TranslationRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
Girl, InterruptedRated ★ 5.0
MudRated ★ 5.0
ContactRated ★ 4.0
Sleepless in SeattleRated ★ 5.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.5