Movies
Ratings
266
Cast AwayRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0
Singin' in the RainRated ★ 3.0
Taxi DriverRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.0
The Green MileRated ★ 5.0
50 First DatesRated ★ 3.0
Castle in the SkyRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
Romeo + JulietRated ★ 3.0
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.0
The Big BlueRated ★ 3.0
The Great GatsbyRated ★ 3.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
Out of AfricaRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 5.0
The Bridges of Madison CountyRated ★ 4.0- Les MisérablesRated ★ 3.0
Before SunsetRated ★ 5.0