Movies
Ratings
53
WhiplashRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Furious 7Rated ★ 4.5
World War ZRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
The Sound of MusicRated ★ 5.0
IdentityRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 4.0- D-WarRated ★ 2.0
200 Pounds BeautyRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.5
The Bourne SupremacyRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
The Big SwindleRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0