Movies
Ratings
120
The PrestigeRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 4.0
X-Men: The Last StandRated ★ 3.0
The IslandRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
Home AloneRated ★ 3.0
ShrekRated ★ 3.5
GladiatorRated ★ 3.0
The IncrediblesRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 3.0
If OnlyRated ★ 3.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 3.0
V for VendettaRated ★ 3.0
GravityRated ★ 3.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 3.0
August RushRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
SecretRated ★ 4.0