Movies
Ratings
555
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
The StudentRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 3.5
The English PatientRated ★ 4.0
The PianoRated ★ 4.0
The PartyRated ★ 4.0
Before MidnightRated ★ 4.5
The Age of InnocenceRated ★ 4.5
Anne of Green Gables: Road to Green GablesRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
Tears in the AmazonRated ★ 4.0
The Big BlueRated ★ 3.5- Tears In The ArcticRated ★ 4.5
GravityRated ★ 3.5
The Motorcycle DiariesRated ★ 3.5
Star Trek: Into DarknessRated ★ 3.5
Ben-HurRated ★ 3.0