Movies
Ratings
155
Battleship PotemkinRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 1.5
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.5
DunkirkRated ★ 5.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.0
MissingRated ★ 2.5
Little ForestRated ★ 5.0
MatildaRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 5.0
La La LandRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.5
The PriestsRated ★ 3.5
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 3.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0