Movies
Ratings
157
Ernest & CelestineRated ★ 4.0
Night of the Living DeadRated ★ 4.0
Don't BreatheRated ★ 3.0
SilenceRated ★ 4.0
A Silent VoiceRated ★ 3.5
Raise the Red LanternRated ★ 4.5
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 2.0
Memoir of a MurdererRated ★ 1.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
PrideRated ★ 4.0
Caesar Must DieRated ★ 4.5
A Taxi DriverRated ★ 4.0
Love, RosieRated ★ 4.0
A Letter to MomoRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0
The Sense of an EndingRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 3.0