Movies
Ratings
101- Cool CatsRated ★ 5.0
’Round MidnightRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 4.5
Annie HallRated ★ 5.0
All About Lily Chou-ChouRated ★ 3.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
Survive Style 5+Rated ★ 5.0
Right Now, Wrong ThenRated ★ 4.5
Yourself and YoursRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
The Double Life of VeroniqueRated ★ 5.0
BurningRated ★ 5.0- The ScamRated ★ 2.5
Crying FistRated ★ 4.5
I Saw the DevilRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.5
Dark Figure of CrimeRated ★ 4.0
Ace Ventura: Pet DetectiveRated ★ 3.0
The Age of ShadowsRated ★ 3.0
On the Beach at Night AloneRated ★ 4.5