Movies
Ratings
322
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0
District 9Rated ★ 3.5
Murder on the Orient ExpressRated ★ 4.0
The Disappearance of Eleanor Rigby: HimRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
NightcrawlerRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
LolitaRated ★ 3.0
Shaun of the DeadRated ★ 4.0
Mr. TurnerRated ★ 2.0
Big EyesRated ★ 2.5
Clouds of Sils MariaRated ★ 2.5
ChefRated ★ 3.5
Into the WoodsRated ★ 2.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 2.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.5
Exodus: Gods and KingsRated ★ 3.5
The Prince of EgyptRated ★ 3.5