Movies
Ratings
16
SawRated ★ 4.0
The Wind RisesRated ★ 3.0
King ArthurRated ★ 4.0
Castle in the SkyRated ★ 4.0
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 5.0
Kingdom of HeavenRated ★ 3.5
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
Lone SurvivorRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0