Movies
Ratings
53
The Big BlueRated ★ 4.0
Singin' in the RainRated ★ 3.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 3.5
Modern TimesRated ★ 3.5
Scent of a WomanRated ★ 3.5
Roman HolidayRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
OnceRated ★ 4.0
GravityRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.5
A River Runs Through ItRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 3.0
Last Exit to BrooklynRated ★ 3.5
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 3.5
LeonRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 2.5
Hector and the Search for HappinessRated ★ 2.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0