Movies
Ratings
29
WALL-ERated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
UnbowedRated ★ 5.0
The Danish GirlRated ★ 5.0
White ChicksRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
August RushRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
The Little PrinceRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 5.0