Movies
Ratings
91
TakenRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 4.0
AlwaysRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 3.0
Hide and SeekRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
The Scent of LoveRated ★ 3.0
The IslandRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
Children of HeavenRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
AntiqueRated ★ 1.0
HopeRated ★ 5.0
Railroad ManRated ★ 3.0
1 Litre of TearsRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 2.0