Movies
Ratings
65
Ex MachinaRated ★ 4.0
Being John MalkovichRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Yes ManRated ★ 3.0
GravityRated ★ 5.0
Man on FireRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
Angels & DemonsRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.0
Perfect GameRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0