Movies
Ratings
73
Sin City: A Dame to Kill ForRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 3.5
Independence Day: ResurgenceRated ★ 2.5
Ocean's TwelveRated ★ 3.5
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 2.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 4.5
Casino RoyaleRated ★ 3.5
SwiriRated ★ 4.0
The Da Vinci CodeRated ★ 3.5
Fight ClubRated ★ 5.0
Step UpRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
Ocean's ElevenRated ★ 5.0
The Bourne LegacyRated ★ 3.5
Mission: Impossible IIIRated ★ 3.0
WantedRated ★ 3.5
Kung Fu Panda 3Rated ★ 4.0
Spider-Man 3Rated ★ 3.5