Movies
Ratings
138
Hitman 2Rated ★ 0.5
Dark NunsRated ★ 4.5
ElephantRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
Eight BelowRated ★ 3.5
ShineRated ★ 5.0
The Place Beyond the PinesRated ★ 3.5
The Cabin in the WoodsRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 5.0
PrisonersRated ★ 3.5
Pearl HarborRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 3.0
Event HorizonRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 5.0
PietaRated ★ 3.5
Seven Years in TibetRated ★ 3.5
Leaving Las VegasRated ★ 5.0
SouthpawRated ★ 3.0
Lust, CautionRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 3.5