Movies
Ratings
616
It FollowsRated ★ 0.5
The Exorcism of Emily RoseRated ★ 3.5
MimicRated ★ 3.0
Red LightsRated ★ 2.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5- The CureRated ★ 4.0
AkiraRated ★ 4.0
GhostRated ★ 4.0
Carlito's WayRated ★ 4.0
Ghost in the Shell 2: InnocenceRated ★ 4.0
VolcanoRated ★ 3.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 3.5
Cube²: HypercubeRated ★ 3.5
The Hunger GamesRated ★ 1.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Never Back DownRated ★ 2.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 3.5
Mystic RiverRated ★ 4.0
NightcrawlerRated ★ 4.0