Movies
Ratings
461
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
LeonRated ★ 5.0
Legally Blonde 2: Red, White & BlondeRated ★ 1.5
AmélieRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 3.0
HerRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
For HorowitzRated ★ 2.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 2.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Too Beautiful to LieRated ★ 2.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
Late AutumnRated ★ 4.0
Driving Miss DaisyRated ★ 5.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 3.0
PoetryRated ★ 5.0