Movies
Ratings
110
School of RockRated ★ 4.0
Castaway on the MoonRated ★ 5.0
The Spy Gone NorthRated ★ 5.0
The Phantom of the OperaRated ★ 5.0
The KingRated ★ 5.0
What Happened to MondayRated ★ 0.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.0
Gurren Lagann the Movie: Childhood's EndRated ★ 5.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
Gurren Lagann the Movie: The Lights in the Sky Are StarsRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.5
The Sound of MusicRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 3.5
3 IdiotsRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
LeonRated ★ 3.5
Les Misérables in Concert: The 25th AnniversaryRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0