Movies
Ratings
121
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
The MissionRated ★ 3.5
Full Metal JacketRated ★ 4.0
TRON: LegacyRated ★ 3.5
No Other ChoiceRated ★ 3.5
Man with a Movie CameraRated ★ 4.0
Stop Making SenseRated ★ 3.5
All About Lily Chou-ChouRated ★ 3.5
VertigoRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
Tony TakitaniRated ★ 4.5
Typhoon ClubRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
Ivan's ChildhoodRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
Another RoundRated ★ 3.0
Se7enRated ★ 4.0- A.K.A. Serial KillerRated ★ 3.5
Saving Private RyanRated ★ 4.0