Movies
Ratings
174
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 5.0
Full Metal JacketRated ★ 4.0
Alice in WonderlandRated ★ 2.5
Mrs. DoubtfireRated ★ 3.5
American PsychoRated ★ 4.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
The RoadRated ★ 3.0
Save the Green Planet!Rated ★ 3.0
UpRated ★ 4.0
Little NicholasRated ★ 3.0
The WrestlerRated ★ 3.5
Toy StoryRated ★ 4.0
Wolf ChildrenRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
The Day the Earth Stood StillRated ★ 1.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.5
Paranormal ActivityRated ★ 2.5