Movies
Ratings
141
Ode to My FatherRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
My Name Is KhanRated ★ 4.0
Step Up RevolutionRated ★ 4.0
Mr. Popper's PenguinsRated ★ 4.5
The Amazing Spider-ManRated ★ 4.5
TranscendenceRated ★ 4.5
The SuspectRated ★ 4.0
How to Train Your Dragon 2Rated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 4.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 4.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 5.0
I Saw the DevilRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 5.0
MarathonRated ★ 4.0
The Day After TomorrowRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 4.5
August RushRated ★ 4.5
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0