Movies
Ratings
61
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
BedevilledRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 4.5
Svaha: The Sixth FingerRated ★ 3.5
Peppermint CandyRated ★ 4.0
BurningRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 4.5
Pan's LabyrinthRated ★ 4.5
Pulp FictionRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
District 9Rated ★ 4.5
Secret SunshineRated ★ 4.0
Save the Green Planet!Rated ★ 4.0
Inside MenRated ★ 3.0
The Yellow SeaRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
MotherRated ★ 4.5
SicarioRated ★ 4.0