Movies
Ratings
179
Welcome to the SticksRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Still WalkingRated ★ 3.0
PKRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Blue JasmineRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
RockyRated ★ 3.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
FrequencyRated ★ 4.5
A SeparationRated ★ 4.5
Our Little SisterRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 4.5
Like Father, Like SonRated ★ 4.5
X-Men: First ClassRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 4.5
The Danish GirlRated ★ 4.5
The TerminatorRated ★ 3.5
AvatarRated ★ 3.5
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing ManRated ★ 3.5