Movies
Ratings
15
New WorldRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 4.5
PrometheusRated ★ 4.0
OrphanRated ★ 5.0
Man of SteelRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 3.5
R-PointRated ★ 4.0
Alice in WonderlandRated ★ 4.0
The Yellow SeaRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0