Movies
Ratings
620
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
SpyRated ★ 3.5
BasquiatRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
The Theory of EverythingRated ★ 2.5
Gone GirlRated ★ 4.0
FrankRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 3.5
BoyhoodRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
The GiverRated ★ 4.0
RayRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0