Movies
Ratings
190
Dead Poets SocietyRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 0.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Barefoot GibongRated ★ 3.5
71: Into the FireRated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 2.5
Kung Fu PandaRated ★ 4.0
White: The Melody of the CurseRated ★ 3.5
Love On-AirRated ★ 3.5
Don't Cry, MommyRated ★ 3.5
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 3.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 4.0
HauntersRated ★ 4.5- WishRated ★ 4.5
SpellboundRated ★ 4.5
RatatouilleRated ★ 5.0
Secretly, GreatlyRated ★ 4.5
A Werewolf BoyRated ★ 4.5